O nás

Pavilon Grebovka je díky své unikátní atmosféře a jedinečnému stylu ideálním místem pro nejrůznější oslavy, sváteční příležitosti nebo firemní akce.

Jsme v centru Prahy, ale i přesto se zde můžete cítit jako v zámeckém parku anglického stylu. Vaše večírky a oslavy tak naberou nevšední noblesu a nezapomenutelnou atmosféru

Kavárna se zahrádkou
Kus pražské historie

Zahradní herna pro hosty

Pavilon byl situován do horní části dnešních Havlíčkových sadů. S jeho užíváním se začalo od 70. let 19. století, vystavěn byl podle návrhu architekta Josefa Schultze. Původně prostor sloužil jako zahradní herna pro hosty Moritze Groebeho, kteří zde měli k dispozici střelnici, kuželnu, šachové stoly a další atrakce. Návštěvníci si zde mohli příjemné odpočinout a odreagovat se.

Od jesliček po hospodu

Od počátku 20. století prošel celý pavilon, včetně Groebeho vily, mnohými změnami, které rozhodně k dobrému stavu památky nepřispěly. Původní majitelé, potomci Moritze Groebeho, se na přelomu století rozhodli odprodat celý pozemek Městské části Praha 2, díky čemuž bylo zabráněno rozparcelování území na stavbu okolních činžovních domů. Na začátku 20. let 20. století zde byly jesličky, tehdy se začalo s nutnými přestavbami a přizpůsobováním stavby pro další účely. Později zde byla například i hospoda.

Zpět k odpočinku pro širokou veřejnost

Po roce 1989 získala areál plně do svých rukou opět Městská část Prahy 2, která nevěřícně kroutila hlavou nad zdevastováním všech jednotlivých součástí parku. Kompletní rekonstrukce pavilonu byla dokončena v roce 2009. Od té doby je opět v plném provozu a může sloužit široké veřejnosti k užívání a příjemné relaxaci. Pro mnoho Pražanů je dnes slunečné odpoledne strávené v Havlíčkových sadech v okolí Pavilonu Grébovka neodmyslitelnou součástí jejich životů.

Virtuální prohlídka